Altın Piyasalarında Başarılı Olmak

Her zaman olduğu gibi dolar düştü altın piyasaları yükseldi. Altın piyasalarında nasıl kazanılır? Altın yatırımcısı nelere dikkat etmelidir? Bu yazımızda özet olarak bu konulara değineceğiz.

Kriz zamanlarının hatta tüm zamanların en güvenilir ve en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi hiç şüphesiz altın piyasalarıdır. Bu yazımızda size altın piyasalarının sırlarını stratejilerini herkesin anlayabileceği şekilde sade ve özet olarak açıklayacağım.

Altın ilk çağlardan beri en popüler yatırım aracı olarak kullanılagelmiştir. Eski zamanlarda uluslarası ticaret ve borsalar yok iken ticaret çok karlıydı çünkü ortak bir değer ekseni borsa gibi haber kaynakları vb yoktu. O zamanlarda altını kaça satarsan değeri oydu. Şamda satın alınan altının İstanbul’ da 5 katına satmak mümkündü. Bazende 5’te birine tabi ki. O zamanlar altın bu denli güvenli bir yatırım aracı değildi tabi ki.

Ancak şu anda uluslararası piyasalarda altın ne kadar düşse de belli bir sınırın altına inmez tüm ülkeler batsa da altın her zaman alınan ve satılan bir değer olarak varlığını korur. Gerek altın piyasaları olsun gümüş pırlanta finans borsa piyasaları hep büyük yatırımcıya hizmet eder. Dünyadaki altın stokunun büyük kısmını elinde tutan bu karteller aynı zamanda dünyanın en büyük şirketlerinin sahipleridirler. Bu şirketlerin en temel çalışma alanlarından biri diğeri ise petrol şirketleridir. Dünya üzerinde büyük güç sahibi olan bu kişiler isterlerse istedikleri medya kuruluşunu satın alarak istedikleri yönde haber yayınlatarak yatırımcıları manupile etme gücüne sahipler.

Bu insanlar hükümetlere partilere karar veriyor. Savaşları ve krizleri yaratıyor. Tabiri caizse tüm dünya ile bir oyuncak gibi oynuyorlar. Sonuç olarakta çalışmadan finansal yatırımlarla dakikalar içinde milyar dolarla ifade edilen karlara imza atıyorlar. Bu onlar için bir yatırım aracıdır.Para harcayıp satın aldıkları insanları yöneterek dünyayı şekillendirirken tabiri caizse dünyanın kralı olarak yaşamlarına devam ediyorlar.

Peki tüm bu anlattıklarımın bizim için değeri nedir? Şunu bilmeliyiz ki,hiçbir devlet hiçbir yayın örgütü tam manasıyla bağımsız iş yapamaz mutlaka birilerine hizmet ederler finans kaynakları buralara bağlıdır aslında. Bu sebeple hiçbir yayın örgütüne tam olarak inanarak yatırım yapmamalıyız.

Burada önemli olan büyük resmi görebilmek aynı anda dünyadaki pek çok gelişmeyi takip ederek kartellerin planları hakkında yorum yaparak mümkünse onlarla beraber kazanan tarafa geçmektir. Karteller işini şansa bırakmaz şans ancak ufak ve orta ölçekli yatırımcılar için söz konusu olur. Bu açıdan tüm stratejinizi büyük yatırımcıların planlarını anlamaya çalışarak iyi okuma yaparak kurmanızı öneririm. Diğer yazılarımda bu konulara detaylı olarak değineceğim,sitemizde tüm güncel altın piyasası değer tablo ve yorumlarına ulaşabilirsiniz. İyi yatırımlar mutlu günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir