Altın Piyasasında Dalgalanmalar

Altın piyasalarında yine dalgalanmalar devam ediyor. Altın piyasası haftaya yükselişle başlasada son iki gün itibariyle piyasada büyük düşüşler yaşandı. Çeyrek altın piyasasında,cumhuriyet altını piyasasında,gram ve ons değerlerinde düşüşler gözlendi. Altın piyasası hakkındaki en son haberleri sitemizde sizler için sunuyoruz. Sitemizi sıkı takip ederek zamanla yorumlamayı ve analiz etmeyi öğrenebilir. Altın piyasası hakkında kendinizde öngörülerde bulunabilecek hale gelebilirsiniz.

Borsa İstanbul 100 endeksi güne dünkü kapanışın 24,68 puan civarında yaklaşık olarak 76.245,24 puan sınırında açılış yaptı.

Borsasa İstanbul için yatırım alan hisseler bir evvelki kapanışa oranla yaklaşık yüzde 0,03 oranında düşüş yaşarken, bankacılık endeksleri bazında yaklaşık yüzde 0,01 yükseliş kaydedildi. Öte yandan holding endeksi ise yüzde 0,06 oranında düşüş kaydetti.

Kanımca BIST 100 endeksi dolar paritesine oranla 2 seviyesinin altında kalma eğilimi göstermesi halinde sistemin olumlu alım yapması ve değer artışı muhtemel görünüyor, 76.400 ve 77.200 civarı sağlam direnç noktalarıdır. Gün itibariyle ilan edilecek reel efektif döviz kuru verilerinin izlenmesi oldukça önemli bir konu olacaktır, muhtemel negatif etkilerle endeks seviyesi 75.600 ve 75.100 civarında destek bulması muhtemel.

DOLAR 2TL ALTINA İNEBİLİR
altın
ABD için devlet içi tartışmalar 4. Gününde devam etmekte iken dolar mevcut sıkıntı sebebiyle düşüşünü sürdürecektir. İstanbulda serbest piyasada dolar 2,0010, avro 2,7280 TL ile güne başlamışken bu aralar dolar yine 2 TL sınırına inerek 1,9963’lere inecek , euro ise yine 2,7203 TL civarında kalacaktır.

ALTIN ÖNGÖRÜLEMEZ DALGALANMASINA DEVAM EDİYOR

Altın piyasası, ABD’de hükümet kapanması ve borç sınırı hakkındaki iç çekişmeler ve anlaşmazlıklarda 4 günü geride bırakmışken, uzmanlar ABD ekonomisinin büyüme hacmi konusunda şüpheci ve negatif tavırlar sergilemekte bu arada altın piyasası ise 1,300 doların civarında dalgalanıyor. Altının onsu öğle saatlerine doğru 1.318 dolar civarında seyrediyor.

One Response to Altın Piyasasında Dalgalanmalar

  1. Mahmut Uysal dedi ki:

    Altını artsın diye saklarken sürekli düşüyor bugün yine sert bir düşüş oldu. Bir noktadan sonra düzelecektir ama ne zaman şu günlerde çoğu yatırım aracı daha iyi kazandırıyor. Forex piyasasında dolaşan un bile bu altından daha çok kazandırdı. Ekonominin büyük güçlerinin bildiği bir taba fiyat var oraya kadar çekecekler daha sonra artışa geçecek. Ama bu taban fiyat ne acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir